Doğum

Doğum zamanı geldiğinde heyecanlı beklemeler başlar, stres seviyesi artar, artık her şey hazırdır. Sadece onun gelmesi beklenir.

İş fikrimizin hayata geçmesi de böyledir. Artık fikir iyice olgunlaşmıştır. Sadece yaparak daha iyi hale gelebilir, üzerinde düşünerek değil. Dolayısı ile tek yapılması gereken, bir an önce harekete geçmektir.

İşte bende bu seviyede hareket etmeye başladım artık. Hatta bugün ilk muhtemel iş sahama uçak artı 600km yol yaparak Mersin’e gittim. Sonrasında uçağa binmeden Shell benzinlikte 52 yaşında bir teknisyen ile iş görüşmesi yaptım. Müstakbel ortağımla GES sahasındaki aksaklıkları Almanlarla beraber değerlendirdik. Gerçekten süper bir tecrübeydi. Ve bunların hepsi ben enerji istiyorum demeye başladıktan sonra oluştu. Hem de kendiliğinden. Aynı doğum gibi. Belki sadece başında ve fikir aşamasında ben vardım, ancak artık o kendisi gelişip gelmeye karar vermişti.

Artık bana sadece onu büyütüp geliştirmek kalıyor. Aynı çocuğunuza verdiğiniz ilgi ve sevgi ile onun büyüyüp gelişmesini görmek gibi.

Serkan Karataban, 11.12.2015

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s